ONLINE ALIŞVERİŞ
Sucuk

Sucuk

Kullanılan et, yağ ve baharat karışımı kıyma büyüklüğünde çekilerek sucuk hamuru hazırlanır. Et içinde bulunan kıkırdak, kemik ve sinir gibi sert yapılar, otomatik olarak ayrılır. Hamur, vakumlu dolum makinelerinde bağırsaklara doldurulur. Dolum sonrasında ürünler klima odalarına alınarak, fermantasyona tabi tutulur. Sonrasında vakumlanır, etiketlenir ve kolilenerek depolanır.

Pastırma

Pastırma

İKBAL’de geleneksel et ürünlerimizden pastırmada et seçimi, büyük bir titizlikle yapılıyor. Pastırma için büyükbaş hayvanların gövde etlerinden usulüne uygun olarak ayrılan parçalar, çeşitli işlemlerden geçirilerek, katkı maddeleri ve baharatlarla hazırlanıp kurutuluyor.Daha sonra ona muhteşem tadını veren çemenle buluşturuluyor ve yeniden dinlenmeye bırakılıyor.

Salam

Salam

Kullanılan etler kuşbaşı büyüklüğünde çekilir.Çekilen etler, baharat, tuz ve diğer katkı maddeleri ile kuterlenerek salam hamuru hazırlanır.Cinsine göre fıstık, et ve çeşni gibi maddeler karıştırılarak doldurulur.Sonrasında fırınlarda pişirilir.Duşlama sistemi ile ön soğutma yapılır.İç ısıları +4°C ye kadar soğutulduktan sonra paketlenir, etiketlenir ve kolilenerek depolanır.

Sosis

Sosis

Kullanılan etler kuşbaşı büyüklüğünde çekilir. Çekilen etler, baharat, tuz ve diğer katkı maddeleri ile kuterlenerek sosis hamuru hazırlanır. Dolumdan sonra fırınlarda tütsülenerek pişirilir. Duşlama sistemi ile ön soğutma yapılır. Sonrasında sosis soyma makinesinde soyulur. Bağırsakları alınan sosisler vakumlanır. Sağlıklı tüketilebilmesi için pastörizasyon işlemi uygulanır.

Jambon

Jambon

Dana butundan elde edilen etler, sinir ve yağlarından ayrıldıktan sonra jambon üretimi için kullanılır. Etlere vakumlu tumblarda masajla özel lezzetler verilir. Daha sonra, özel hazırlanmış ambalajlara doldurularak şekil kazandırılır.

Kavurma

Kavurma

Kullanılan etler kuşbaşı şeklinde doğranır.Pişme kazanlarına alınarak yağ ve tuz ile kavrulur.Pişen etler yağından süzülerek kılıflara doldurulur.Soğutma işlemi sırasında çevrilerek yağın homojen bir şekilde et içine dağılması sağlanır.Blok kavurmalar, etiketlenerek kolilenir. Dilimli olacaksa dilimleme makinesinde dilimlenir,sonrasında vakumlanır ve etiketlenerek depolanır.